Pasowanie na Ucznia

W środę 30 października w naszej szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. To wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, jak i rodziców i nauczycieli. Na ceremonię przybyli zaproszeni goście: wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń, dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie pani Barbara Urbańska-Siuta, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele oraz cała społeczność szkolna.

Uroczystość rozpoczęła się wystąpieniem pani Ewy Szepelak, kierownika Szkoły Filialnej, która przywitała wszystkich zebranych. Uczniowie klasy I przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz wykazali się wysoką kulturą osobistą i rozległą wiedzą. Był to egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania oraz pasowanie na ucznia, którego dokonała pani dyrektor. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Filialnej Szkoły Podstawowej z oddziałem przedszkolnym w Kidałowicach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne. Nie zabrakło też upominków od zaproszonych gości, w tym pana wójta, który wręczając prezenty skierował gorące słowa do pierwszoklasistów i wszystkich zgromadzonych. Kuferki pełne słodkości i długopisy ufundowali dumni rodzice, a książeczki do czytania wychowawczyni klasy.

Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Aurelia Baran, Emilia Baran, Julia Duda, Gabriela Magdziak, Julia Morawska i Sebastian Nawrot.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.