Pasowanie na Ucznia

W środę 7 listopada w szkole odbyła się uroczystość Pasowania na Ucznia. Wśród zgromadzonych byli: wójt Gminy Pawłosiów pan Mariusz Reń, dyrektor Zespołu Szkół w Pawłosiowie pani Dorota Tracz, rodzice pierwszoklasistów, nauczyciele i cała społeczność szkolna.

Spotkanie rozpoczęła kierownik szkoły pani Ewa Szepelak witając zgromadzonych oraz życząca dzieciom udanej prezentacji oraz samych sukcesów w nauce. Następnie uczniowie klasy pierwszej wspólnie z młodszymi kolegami z oddziałów przedszkolnych przedstawili ciekawy montaż słowno-muzycznych, w którym przekonali panią Dyrektor do zabrania głosu i wydania wzorowej oceny pierwszoklasistom. Pani Dyrektor pogratulowała uczniom ich występu, życzyła bardzo dobrych ocen, wielu przygód szkolnych i prawdziwych przyjaźni, a po złożonym ślubowaniu dokonała pasowania symbolicznym ołówkiem. Zwróciła się też do rodziców gratulując im pociech, podziękowała za przybycie i wspólne świętowanie. Po akcie pasowania głos zabrał pan wójt składając uczniom życzenia powodzenia w szkole i wywiązywania się ze złożonego ślubowania oraz wręczył upominki.

Po części oficjalnej wszyscy zrobili sobie wspólną fotografię upamiętniającą wydarzenie. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.