Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

W piątek 2 grudnia w oddziałach przedszkolnych obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Najmłodsi dowiedzieli się, z jakimi problemami zmagają się dzieci i dorośli z różnymi niepełnosprawnościami m.in. niewidomi, niesłyszący, niepełnosprawni ruchowo, osoby z Zespołem Downa czy z Autyzmem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonywały zadania polegające na próbie realizacji ćwiczeń „Jak by to było gdyby...”. Przedszkolaki dowiedziały się również, dlaczego niewidomym potrzebny jest pies przewodnik, a także poznały pismo Braille'a i język migowy. Dzięki takim doświadczeniom 3-4-latki oraz 5-6-latki będą w przyszłości dorosłymi bardziej empatycznymi i wrażliwymi na potrzeby innych osób. Po dniu pełnym aktywności opartym na wzajemnej tolerancji przedszkolaki wiedzą, iż wszystkie dzieci bez względu na to, czy są zdrowe, czy też chore, chcą być lubiane, akceptowane, mieć przyjaciół i być przyjaciółmi.