Wycieczka do MOK-u i Biblioteki

W środę 25 października wybraliśmy się do Miejskiego Domu Kultury w Jarosławiu na spektakl teatralny pt. „Kot w butach” wystawiany przez Katolicki Teatr Edukacji. Uczniowie z ciekawością obejrzeli tę znaną bajkę pełną muzyki, piosenek i żartobliwych scen. Dzieci spontanicznie reagowały na efekty specjalne oraz grę świateł, które potęgowały nastrój. W podziękowaniu za piękne przedstawienie aktorzy otrzymali gromkie brawa od zgromadzonej publiczności.

Następnie udaliśmy się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Pani bibliotekarka zaprezentowała nam bajkę pt. „Rady na odpady, czyli jak Jarek uczył sortować śmieci” wydaną staraniem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Jarosławia. Dzieci utrwaliły sobie wiadomości z zakresu zachowań proekologicznych, z dużym zaangażowaniem odpowiadały na pytania dotyczące segregacji śmieci. Miłym akcentem wizyty w bibliotece był prezent w postaci dwóch bajek, jakie otrzymaliśmy od prowadzącej zajęcia.