PROJEKT "DZIECIAKI MLECZAKI"

Przedszkolaki z grupy 3-4-latków brały udział w projekcie „Dzieciaki Mleczaki”. To edukacyjno – informacyjny projekt skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym oraz ich rodziców. Głównym celem akcji jest wzrost świadomości dzieci na temat roli mleka i produktów mlecznych w ich diecie. Kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych w tym zakresie jest kluczowe, aby najmłodsi rozwijali się prawidłowo i mogli zdrowo rosnąć. Pomysłodawcą i organizatorem przedsięwzięcia jest Polska Izba Mleka.

Wprowadzeniem do tematyki były zagadki o mleku, następnie zabawa dydaktyczna „Produkty mleczne”, która polegała na klasyfikowaniu przedmiotów do odpowiednich zbiorów. Na bieżąco uzupełnialiśmy mleczne karty pracy dotyczące programu. Wykorzystując projekcję filmiku edukacyjnego „Skąd się bierze mleko?” maluszki dowiedziały się, jakie produkty spożywcze powstają z mleka oraz co to jest nabiał. Dodatkowo 3-4-latki brały udział w przygotowaniu smakołyku w postaci budyniu, który następnie kosztowały. Ogromną radość sprawiło dzieciom dojenie krowy (wykonanej z kartonu i lateksowej rękawiczki). Najmłodsi stanęli na wysokości zadania, zamieniając się na chwilę w prawdziwych gospodarzy. Radości było co niemiara!