Dbamy o miejsca pamięci

W środę 8 września wszystkie przedszkolaki oraz uczniowie klasy pierwszej i trzeciej udali się wraz z wychowawcami pod pomnik upamiętniający zbrodnię okupanta dokonaną w czasie II wojny światowej na mieszkańcach Kidałowic. Wydarzenia te są szczegółowo opisane w dawnej kronice będącej jako cenny dokument historyczny w posiadaniu naszej szkoły.

Uczniowie uprzątnęli pomnik z suchych liści i trawy, zapalili znicz i złożyli wiązankę kwiatów. Chwilą ciszy uczczono pamięć ofiar. Opiekujemy się również innymi miejscami pamięci znajdującymi się w najbliższej okolicy, m.in. pomnikiem upamiętniającym męczeńską śmierć harcerki Baśki Puzon w lesie kidałowickim oraz członków ruchu oporu zamordowanych przez okupanta w czasie II wojny światowej, który jest usytuowany w lesie przy drodze w kierunku Chłopic. Opieka nad tymi miejscami jest dla całej społeczności szkolnej prawdziwą lekcją patriotyzmu.