Dzień Marchewki

26 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Marchewki.

W programie uczestniczyła cała społeczność szkolna. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy od obejrzenia bajki pt. „Dzień Marchewki”, po której miała miejsce inscenizacja do piosenki  „Na marchewki urodziny”. Najmłodsi wzięli  udział w quizie wiedzy o marchewce oraz kolorowaniu sylwet  marchewek przygotowując gazetkę tematyczną. Ponadto przedszkolaki formowały marchewkę z masy solnej, a po wysuszeniu malowały ją farbami. Wspólnie upiekły  marchewkowe ciasteczka i degustowały sok z marchwi i jabłek. Natomiast uczniowie z klasy III przygotowali zdrową surówkę, która wszystkim smakowała. Na zakończenie  najstarsi uczniowie zaprezentowali własną, muzyczną interpretację wiersza Jana Brzechwa „Na straganie”. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie dzieci będą zdrowe, piękne, uśmiechnięte i chętnie będą sięgały po smaczne marchewki.