Laboratoria Przyszłości

Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym pod nazwą „Laboratoria Przyszłości”. Za tę inicjatywę odpowiedzialne jest Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Projekt ma na celu unowocześnić szkoły tak, aby prowadzone w nich zajęcia były angażujące i ciekawe dla uczniów. Lekcje także mają pomagać w odkrywaniu talentów i rozwijaniu zainteresowań.

„Laboratoria Przyszłości” zakładają wsparcie wszystkich szkół podstawowych w kształceniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka, matematyka). Dzięki programowi, uczniowie będą mogli pogłębiać swoją wiedzę i umiejętności poprzez eksperymentowanie i działanie praktyczne.

Nasza szkoła otrzymała nowoczesny sprzęt o wartości 30 tysięcy zł. Są to atrakcyjne pomoce dydaktyczne do nauki kodowania i programowania, zajęć z robotyki, druku 3D i inne nowoczesne narzędzia pomocne do prowadzenia interesujących aktywności odpowiadających potrzebom dzieci w młodszym wieku szkolnym, zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju. Szkoła wzbogaciła się o klocki konstrukcyjne, roboty, drukarkę 3D, aparat cyfrowy, mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami, lutownicę, laptop multimedialny i inne nowoczesne środki dydaktyczne. Sprzęt od września jest wykorzystywany na zajęciach edukacyjnych.