Dzień kota

W lutym maluszki z grupy 3-4-latków obchodziły nietypowe święto – „Święto Kota”. Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia kociej prezentacji, w której zawarte były informacje dotyczące dzikich i domowych zwierzaków oraz sposobie dbania o domowych „przyjaciół”. Dzieci z zainteresowaniem oglądały bajki przedstawiające kocich milusińskich oraz recytowały wiersz pt. „W pokoiku na stoliku”. Tego dnia wszystkie kociaki tańczyły przy muzyce do piosenek „Cztery rude koty” a także „My jesteśmy kotki dwa”, inscenizując ruchem teksty utworów. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zabawach, robiąc koci grzbiet, zwijając włóczkę w „Kocim polowaniu”,  jak również  pijąc smaczne mleczko. Starannie wykonały pracę plastyczną „Kot z serduszek” oraz doprowadziły kota do kłębka włóczki w kartach pracy. Na zakończenie kociego dnia każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.