Dzień kota

W poniedziałek 17 lutego w naszej szkole odbyły się obchody dnia kota. To futrzane stworzonko jest bliskim przyjacielem człowieka. Dzieci uwielbiają koty, zwłaszcza te młode i małe, nazywają je często: kitek, mruczuś, kiciuś, kituś, kochany koteczek. W związku z tym, kiedy w kalendarzu zawidniał światowy dzień kota, nie było odwrotu – w przedszkolu musiało odbyć się świętowanie.

Rozpoczęło się od układania wyrazu „kot” z rozsypanki literowej, oglądania albumów i atlasów, podziału na te domowe i dzikie oraz słuchania ciekawostek na ich temat. Kociaki musiały dojść do włóczki, naśladować zachowania dachowców, rozpoznać bajkowe postacie oraz odtwarzać ruchem treść piosenki „Kotki dwa” . Nie obyło się również bez zabaw ruchowych oraz pracy plastyczno-technicznej. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe medale, oglądały i czytały wybrane opowieści o kotach oraz na ich twarzach pojawiły się małe wąsiki budzące zdumienie odbierających maluchy mam.