Międzyszkolny konkurs plastyczny

Biblioteka szkolna w Pawłosiowie zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Ilustracja do utworu Marii Konopnickiej”. Konkurs adresowany był do uczniów z klas 1-3 zarówno ze szkoły w Pawłosiowie, jak i Szkoły Filialnej w Kidałowicach, a jego celem było podkreślenie doniosłości Jubileuszowego Roku Marii Konopnickiej, zachęcenie uczniów do poznania twórczości poetki, ukazanie dorobku Konopnickiej w interpretacji plastycznej wśród uczniów, wyrażenie własnych przeżyć i refleksji środkami plastycznymi i graficznymi oraz rozwijanie wyobraźni twórczej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie samodzielnie wykonać pracę plastyczną nawiązującą do twórczości poetyckiej pisarki z wykorzystaniem dowolnych technik plastycznych i środków wyrazu artystycznego. Pomysłowe, piękne i oryginalne prace wykonali wszyscy uczniowie z klasy pierwszej i drugiej naszej szkoły, co świadczy o wielkim zaangażowaniu, aktywności, kreatywności i chęci przeżycia sukcesów.

W grudniu w bibliotece szkolnej w Pawłosiowie nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników. Wśród laureatów znaleźli się uczniowie z naszej szkoły. I  miejsce zdobył Oskar Kuryj, II miejsce Natalia Kuźma, oboje z klasy drugiej, natomiast wyróżnienie otrzymała pierwszoklasistka Karolina Solska. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy, natomiast zwycięzcy zostali nagrodzeni pięknymi książkami.

Gratulujemy serdecznie!