Kiermasz taniej książki

Na przełomie października i listopada, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole został przeprowadzony kiermasz taniej książki dwóch wydawnictw: „Drugi Tom” i „Księgarnia Tuliszków”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było umożliwienie rodzicom, dzieciom i pracownikom szkoły nabycia na własne potrzeby ciekawych i niedrogich pozycji książkowych o bogatej tematyce oraz włączenie się w ogólnopolską akcję upowszechniania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom”. W jego  realizację włączyli się wychowawcy klas i oddziałów przedszkolnych. Kiermasz został przeprowadzony z zachowaniem wszelkich zasad sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii w szkole. Cieszył się dużym zainteresowaniem wśród dzieci, rodziców i nauczycieli, zostało sprzedanych 250 pozycji książkowych.

Rada Rodziców zakupiła 66 książeczek, jako prezenty mikołajowe dla dzieci. Z pozyskanej prowizji szkoła otrzymała pozycje  książkowe, które  przeznaczone zostały na nagrody w konkursie recytacji  wiersza o jesieni. Wszyscy uczestnicy otrzymali kolorowe książeczki do czytania bądź do kolorowania. Dodatkowo szkoła wzbogaciła szkolną biblioteczkę o kilka pozycji książkowych.

Cieszymy się, że kiermasz cieszył się tak wielkim zainteresowaniem, a przy tym stał się okazją do wzbogacenia domowych biblioteczek naszych wychowanków, a tym samym jest pretekstem do pogłębiania relacji rodzinnych. Kolejny kiermasz jest przewidziany na przełomie kwietnia i maja.