Pielgrzymka pokomunijna na Kalwarię Pacławską

We wtorek 22 maja uczniowie klasy III naszej szkoły wraz z wychowawcą panią Ewą Szepelak oraz księdzem katechetą Janem Franków wzięli udział w pielgrzymce dziękczynnej za dar przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Kierownikiem wycieczki był ksiądz katecheta. W wyjeździe uczestniczyli też uczniowie klas III Szkoły Podstawowej nr 5 w Jarosławiu. Pielgrzymi odwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża, gdzie została odprawiona msza święta w intencji pielgrzymujących i ich rodzin. Kolejnym punktem programu był wspólny posiłek w Domu Pielgrzyma. Następnie pątnicy udali na Dróżki i dotarli do kaplicy Świętej Magdaleny, gdzie ksiądz katecheta odprawił nabożeństwo majowe. W drodze powrotnej pielgrzymi skorzystali z wieży widokowej, z której rozpościerał się pejzaż na sąsiadującą z Kalwarią Ukrainę. Pełni pięknych wspomnień i pozytywnych wrażeń pielgrzymi wrócili do domów.