Szkolny konkurs wiersza jesiennego

W czwartek 15 listopada w naszej szkole odbył się coroczny konkurs wiersza jesiennego, do którego przystąpiła cała społeczność szkolna. Dzieci przedstawiły teksty literackie opisujące obecną porę roku – jesień.

Konkurs obejmował dwie kategorie wiekowe: starsze dzieci tj. pierwszoklasistów i sześciolatki, w kolejnej kategorii wiersze prezentowały najmłodsze przedszkolaki.

Uczestnicy włożyli dużo trudu, by pięknie zaprezentować wybrane przez siebie utwory, pokonali barierę stresu, który towarzyszy wszystkim przy publicznych wystąpieniach, przygotowali ciekawą choreografię, uczyli się od siebie wzajemnie i dobrze się bawili.

Komisja konkursowa oceniając młodych artystów wzięła pod uwagę wszystkie wcześniej wspomniane aspekty i przyznała w  kategorii  starszych dzieci następujące miejsca: I dla Gabrieli Magdziak, II dla Michaliny Piekuś i Patrycji Brud, III dla Julii Morawskiej, Emilii Krzych i Sebastiana Nawrot. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Biega, Amelia i Emilii Baran, Julia Duda i Nikola Prasoł. W kategorii najmłodszych dzieci przyznano: I miejsce Natalii Kuźma i Alana Dąbrowskiego, II miejsce Jakubowi Morawskiemu i Alanowi Rachwalskiemu, III miejsce Natalii Strójwąs. Wyróżnienia otrzymali: Lena Biega, Julia Brud, Marcelina Solska, Nadia Bik.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki do czytania.