Konkurs fotograficzny

We wtorek 9 października w Zespole Szkół w Pawłosiowie odbyło się rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego pt. „Historia utrwalona w jednym kadrze” zorganizowanego przez Stowarzyszenie Zespół Pieśni i Tańca Pawłosiów,  Dyrektora Zespołu Szkół w Pawłosiowie oraz Wójta Gminy Pawłosiów. Konkurs adresowany był do wszystkich mieszkańców obszaru Lokalnej Grupy Działania „Z tradycją w nowoczesność”.

Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania historią najbliższego otoczenia, umiejętności postrzegania fotografii jako plastycznego zapisu rzeczywistości, oraz pogłębienie miłości „własnej małej ojczyzny”.

Uczestnik miał za zadanie wykonać fotografię tematycznie związaną z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, przedstawiającą zainscenizowane wydarzenie historyczne.

Jedną z laureatek konkursu została Pani Joanna Grabas, mama bliźniaczek uczęszczających do naszej grupy przedszkolnej 4-latków, która wykonała fotografię pt. „Dzieci nadziei”, zajmując III miejsce. Praca została wyeksponowana na wystawie w Zespole Szkół w Pawłosiowie, a obecnie stanowi dekorację korytarza naszej szkoły.

Podsumowanie konkursu odbyło się 18 października podczas patriotycznej Wieczornicy, uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, książki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe.