GÓRA GROSZA

Od listopada do czerwca w naszej szkole zorganizowana została wielka zbiórka monet w ramach XXII edycji ogólnopolskiej akcji o nazwie Góra Grosza. Uczniowie oraz przedszkolaki wraz ze swoimi rodzicami z chęcią przyłączyli się do tego niezwykłego przedsięwzięcia, które mimo trudnego roku szkolnego, zakończyło się pomyślnie. Dzieci co jakiś czas z wielką satysfakcją i zaangażowaniem wrzucały do pojemników drobne monety, które z dnia na dzień robiły się coraz cięższe i pełniejsze. Finalnie udało nam się zebrać wiele setek monet na kwotę ponad 60 zł, która w całości zasili Towarzystwo Nasz Dom, udzielające pomocy dzieciom, wychowującym się poza swoją rodziną. Udział w akcji pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować marzenia dzieci w trudnej sytuacji życiowej.