Akcja „Góra Grosza”

Od kilku już lat w naszej szkole co roku odbywa się wielka zbiórka pieniędzy w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, mająca na celu zebranie środków na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu rodzinnym.

Uczniowie oraz przedszkolaki nie pozostają obojętni na krzywdę drugiego człowieka i chętnie przyłączyli się do zbiórki monet. W ten sposób wsparli oni Towarzystwo Nasz Dom, a tym samym pomogli swoim rówieśnikom w całej Polsce, którzy nie mają możliwości i szczęścia dorastać wśród najbliższych. Towarzystwo to udziela bowiem wsparcia dzieciom z zawodowych rodzin zastępczych, rodzinnych domów dziecka, domów dla dzieci i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych. Po zakończeniu akcji przyszła pora na podliczenie wszystkich pieniędzy. Wspólnymi siłami zebraliśmy łącznie 5508 monet oraz sumę 133,34 zł. Pozyskane środki zostały następnie przesłane na adres wskazany przez organizatora.

Udział w przedsięwzięciu pomógł uzmysłowić naszym uczniom, że oddając chociażby jeden grosz, można zrealizować wielkie przedsięwzięcia na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.