Dzień Kobiet

8 marca w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Kobiet, w którym uczestniczyła cała społeczność szkolna, nauczyciele, personel  szkoły oraz mamy i babcie.

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, w którym  na szczególną uwagę i  podziękowania  zasługują panie i dziewczynki.

By uczcić ten szczególny dzień  uczniowie klas I –II oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych zaprezentowały montaż słowno – muzyczny podczas którego recytowały okolicznościowe wiersze, śpiewały piosenki , składały wszystkim zebranym paniom i dziewczynkom najlepsze życzenia. W tym dniu nie brakło też upominków i barwnych kwiatów.

Święto Kobiet było również okazją do wykonania okolicznościowej gazetki ściennej oraz wykonania wspólnej pamiątkowej fotografii.

W tym dniu odbyło się również spotkanie z panią Karoliną Kobylarz – wizażystką na co dzień mamą Igora – przedszkolaka z młodszej grupy.

Podczas spotkania pani Karolina opowiedziała dzieciom, na czy polega jej praca. Zaprezentowała zebranym walizkę i pas wizażysty – niezbędne akcesoria w wykonywaniu tego zawodu. Dzieci poznały wiele nowych pojęć, takich jak: makijaż, paleta, wizażysta, manicure, salon urody, kosmetolog. Korzystając z atmosfery świątecznej Pani Karolina  wykonała niecodzienne makijaże wszystkim dziewczynkom, natomiast chłopcom pomalowała buzie przedstawiające ulubione postaci z bajek. Spotkanie zakończyło się podziękowaniem za bardzo ciekawe zajęcia oraz wręczeniem bukietu tulipanów.