Dzień Babci i Dziadka

W niedzielę 12 stycznia cała społeczność szkolna świętowała Dzień Babci i Dziadka. W Domu Kultury w Kidałowicach zebrali się dostojni seniorzy, rodzice, uczniowie, nauczyciele oraz zaproszeni goście: ksiądz katecheta Jan Franków, sołtys Kidałowic pan Stanisław Grabas oraz pracownik Domu Kultury pani Edyta Piątek. Spotkanie rozpoczęła p. Ewa Szepelak, kierownik szkoły, która przywitała wszystkich zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie. Podkreśliła też ogromną rolę dziadków w życiu każdej rodziny, wspomniała dobroć oraz troskę, jakimi darzą swoje wnuczęta. Złożyła jubilatom najlepsze życzenia zdrowia, pogody ducha oraz spokojnego i szczęśliwego nowego roku. Pogratulowała wszystkim wnucząt oraz zaprosiła do obejrzenia historii o narodzinach Pana Jezusa. W wystawionych Jasełkach uczestniczyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej oraz dzieci ze starszej grupy przedszkolnej, deklamując teksty inspirowane Pismem Świętym i śpiewając kolędy. Najmłodsze przedszkolaki pięknie wyrecytowały wierszyk dla babci i dziadka oraz zaprezentowały taniec z kolorowymi pomponami. Pierwszo- i drugoklasiści podziękowali wierszami i piosenkami wszystkim zgromadzonym babciom i dziadkom za ich wielką bezwarunkową miłość. Dzieci wręczyły swoim dziadkom własnoręcznie wykonane laurki oraz słodkie serca z piernika. Po części artystycznej nastąpiło dzielenie się opłatkiem oraz wspólne kolędowanie, a następnie wszyscy mieli okazję do rozmów przy ciastku i herbatce.