Spotkanie z dietetykiem

W poniedziałek 28 stycznia naszą szkołę odwiedziła pani dietetyk Anna Polnik z Centrum Dietetycznego Projekt Zdrowie w Jarosławiu. Podczas tego spotkania dzieci dowiedziały się, na czym polega praca dietetyka oraz poznały podstawowe zasady prawidłowego odżywiania a także zapoznały się z piramidą żywieniową. Wspólnie z panią Anią klasyfikowaliśmy produkty spożywcze począwszy od produktów najzdrowszych i najbardziej wartościowych po te, które w odżywianiu mogłyby być wyeliminowane. Pani dietetyk tłumaczyła dzieciom, dlaczego należy ograniczyć słodycze i słodkie napoje, a zwiększyć spożywanie owoców i warzyw. Kolejnym etapem wizyty było przyrządzanie drugiego śniadania w postaci zdrowych, kolorowych kanapek.

Spotkanie zakończyło się podziękowaniem połączonym z pamiątkowymi zdjęciami. Uczestnicy podziękowali prowadzącej za wspólne spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania.