Debata o dobrym wychowaniu

W środę 3 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w debacie poświęconej dobremu wychowaniu w ramach realizowanego międzyszkolnego projektu „Szkoła dobrego wychowania”. Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie dzieci ze standardami dobrego wychowania oraz wskazanie, jaki  ma ono wpływ  na codzienne życie, jak i relacje rówieśnicze.

Debatę prowadziła kierownik szkoły Pani Ewa Szepelak. Podczas rozmowy z uczniami i nauczycielami została opracowana Szkolna Karta Dobrego Zachowania, do której wszyscy uczniowie zadeklarowali się stosować. Omówione normy i zasady współżycia w szkole są obecnie wdrażane w życiu szkolnym.

Podczas zajęć integrujących całą społeczność szkolną został wykonany plakat pod hasłem ”Mój wygląd świadczy o mnie” i umieszczony na korytarzu, by przypominał wszystkim o podjętych zobowiązaniach.

W następnych miesiącach będą realizowane kolejne punkty projektu.