Szkolny konkurs pięknego czytania

W środę 2 marca uczniowie klasy pierwszej i trzeciej wzięli udział w szkolnym konkursie pięknego czytania. Jego celem była popularyzacja książek oraz czytelnictwa, propagowanie kultury czytelniczej, wdrażanie do staranności przekazu językowego jak również wyrabianie nawyku czytania jako formy spędzania wolnego czasu.

Zadaniem uczniów było wybranie dowolnej książki, niebędącej lekturą i przeczytanie jej w wolnym czasie. Następnie każdy uczestnik wybrał ciekawy fragment z tej książki i przygotował się do pięknego i głośnego czytania.

Oceniana była płynność, poprawność, wyrazistość, tempo, czyli to wszystko, co składa się na poprawność warsztatową, ale także emocjonalna strona przekazu, w tym oczarowanie słuchaczy.

Laureatami konkursu zostali:

- w pierwszej kategorii wiekowej: I miejsce Oskar Kuryj, II miejsce Natalia Kuźma, III miejsce Fabian Duda,

- w drugiej kategorii wiekowej: I miejsce ex quo Aurelia oraz Emilia Baran, II miejsce Julia Duda, III miejsce Sebastian Nawrot, wyróżnienie zdobyła Gabriela Magdziak.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Gratulujemy!