Uroczystość w lesie kidałowickim

W niedzielę 9 czerwca w lesie kidałowickim przy tablicy pamiątkowej Romany Czesławy Puzon pseudonim „Baśka” odbyła się msza polowa w 75. rocznicę rozstrzelania żołnierzy Armii Krajowej oraz w setną rocznicę urodzin wspomnianej bohaterki. Organizatorem uroczystości było Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić przeszłość dla przyszłości”, a jego prezes Iwona Zelwach  dokonała  uroczystego powitania zebranych. Mszę świętą koncelebrowaną odprawili ksiądz arcybiskup Adam Szal oraz ksiądz archiprezbiter Andrzej Surowiec. W uroczystości uczestniczyły rodziny poległych, żyjący żołnierze ruchu oporu, harcerze, żołnierze, parlamentarzyści, samorządowcy, młodzież i dzieci z okolicznych szkół, mieszkańcy gminy Pawłosiów i okolic Jarosławia, poczty sztandarowe Ochotniczych Straży Pożarnych.

Po odprawieniu mszy świętej została wciągnięta na maszt flaga Polski i wspólnie  odśpiewany hymn państwowy. Dla uczczenia pamięci straconych bohaterów odczytano apel poległych zakończony salwą honorową. Następnie odbyły się wystąpienia okolicznościowe zaproszonych gości. Ostatnim  punktem wydarzenia  było złożenie wiązanek i kwiatów przy pomniku. Wśród osób oddających hołd straconym była również delegacja naszej szkoły.