Wycieczka do Bolestraszyc

W poniedziałek 27 maja dzieci z naszej szkoły wraz z rodzicami, rodzeństwem oraz nauczycielami uczestniczyli w wycieczce do Arboretrum w Bolestraszycach. Na miejscu czekał na nas przewodnik, który oprowadzał nas po ogrodzie botanicznym wskazując na piękno i różnorodność przyrody, ucząc nazw rzadko spotykanych roślin oraz zwierząt mieszkających w tym ekosystemie. Spacerując wśród cudownych  roślin i przyrodniczych labiryntów dotarliśmy do ptasznika, gdzie wszyscy mieli możliwość obejrzenia okazów zwierząt żyjących na Podkarpaciu. Spacerującym towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, świeże leśne powietrze i śpiew ptaków. Uwagę wszystkich zwiedzających przykuły ogromne lilie wodne, żółwie i pawie, a także wiklinowe ,,rzeźby”. Atrakcją dla zwiedzających była także zabytkowa kaplica znajdująca się na terenie Arboretum, w której ksiądz katecheta Jan Franków odprawił mszę świętą dziękczynną w intencji mam wszystkich naszych uczniów. Ostatnim  punktem wycieczki było pieczenie kiełbasek podczas wspólnego ogniska. Czas w ogrodzie w Bolestraszycach upłynął bardzo przyjemnie.