Bal owocowy

W poniedziałek 11 października w oddziale przedszkolnym 3-4-latków odbył się „Bal owocowy”. Wszystkie dzieci tego dnia miały na sobie kolorowe koszulki oraz owocowe opaski na głowie. Na początku naszego świętowania najmłodsi dowiedzieli się o wartościach odżywczych spożywanych owoców jako źródła witamin, z łatwością nazywali poszczególne owoce jak i segregowali je pod względem koloru. Przedszkolaki brały udział w wielu owocowych zabawach: „Sałatka owocowa” z wykorzystaniem chusty animacyjnej,  „Magiczne pudełeczko”, podczas której rozpoznawali za pomocą dotyku przyniesione witaminki, najmłodsi układali także czerwone piłeczki (jabłka) względem siebie, odszukiwali także połówki owoców u swoich rówieśników. Dzieci bawiły się tańcząc i śpiewając do piosenek: „Witaminki”, „Jabłka w sadzie”. 3-4-latki z radością wykonały pracę plastyczną „Przetwory”, do wykorzystania której użyli owocowych stempelków. Przedszkolaki miały okazję kosztowania owocowego soku, degustacji owoców oraz wafla z dżemem truskawkowym. Wiele radości sprawiły dzieciom fotografie w przygotowanej wcześniej sylwecie jabłka. Dzień upłynął w miłej i przyjaznej atmosferze.