Dzień Postaci z Bajek

Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Dzień Postaci z Bajek obchodzimy 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a - jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Z tej okazji wszyscy uczniowie naszej szkoły przebrali się za ulubione, bajkowe postaci. Miłym akcentem uroczystości były odwiedziny Pani bibliotekarki - Moniki Szarek z Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłosiowie. Uczestnicy wysłuchali bajki pt. „Jaś i Małgosia” oraz zaprezentowali swoje przebrania. Pani Monika wręczyła dzieciom dyplomy znawców bajek, zgromadzeni pozowali także do zdjęć w bajkowej fotobudce.

W ramach podziękowania za mile i aktywnie spędzony czas uczniowie obdarowali naszego gościa bukietem kwiatów.

Kolejna część dnia była przeznaczona na improwizacje ruchowe przy muzyce oraz zabawy w skojarzenia, w których dzieci rozpoznawały tytuły bajek, ich bohaterów oraz bajkowe atrybuty. Uczestnicy chętnie brali udział w zajęciach rozwijających sprawność manualną oddzielając groch od pszenicy. Każdy uczestnik mógł wykazać się zdolnościami plastycznymi wykonując pracę „Kadr filmowy”. Na zakończenie świętowania dzieci otrzymały pamiątkowe medale oraz degustowały pianki przedstawiające postaci z bajek.