Wizyta przedszkolaków w bibliotece

W piątek 13 maja przedszkolaki z grupy 3-4-latków oraz 5-6-latków wybrały się na wycieczkę do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pawłosiowie. Dzieci dowiedziały się, kim jest bibliotekarz, jak wypożyczyć książkę, a także jak należy się zachować w tym miejscu. W trakcie pobytu w bibliotece, najmłodsi wysłuchali bajki pt. ”Franklin i książka z biblioteki”. Pani bibliotekarka pokazała także dzieciom, gdzie znajduje się przeznaczony specjalnie dla nich regał z książkami. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Spotkanie odbywało się w miłej, pełnej uśmiechów i wrażeń atmosferze. Dla wielu przedszkolaków była to pierwsza wizyta w „domu książek”, ale na pewno nie ostatnia. Na zakończenie dzieci wręczyły Pani bibliotekarce podziękowanie za aktywnie spędzony czas.

Dodatkową atrakcją tego dnia były odwiedziny w zaprzyjaźnionej grupie przedszkolnej 3-4-latków w Zespole Szkół w Pawłosiowie, w sali zabaw oraz wyjście na pobliski, bogato wyposażony plac zabaw. Przedszkolaki złożyły też wizytę Pani Dyrektor Bogumile Fleszar, gdzie zostały serdecznie przyjęte i z wrodzoną ciekawością obejrzały piękny gabinet. Po tak aktywnym dniu dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do domów.