Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji

We wtorek 30 kwietnia z okazji zbliżających się świąt majowych: Święta Pracy i 15. rocznicy przystąpienia Polski do UE, Święta Flagi oraz 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3-go Maja odbył się w naszej szkole uroczysty apel z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców.

Zebranych powitała p. Ewa Szepelak nawiązując w swej wypowiedzi do wydarzeń historycznych z 1791 roku. Przekazała też wszystkim życzenia miłego i radosnego odpoczynku podczas zbliżającej się majówki oraz zaprosiła do obejrzenia programu artystycznego w wykonaniu wszystkich naszych uczniów, który rozpoczął się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego.

Następnie najmłodsze dzieci wyrecytowały wiersz W. Bełzy „Kto ty jesteś?”, a starszaki oraz uczniowie klasy I przedstawili utwory o tematyce patriotycznej. Wszyscy uczniowie radośnie zaśpiewali piosenki o naszej ojczyźnie. Dodatkowo dla podkreślenia wagi tego wydarzenia został udekorowany szkolny korytarz pracami plastycznymi wszystkich dzieci. Biało-czerwone kokardki, które służyły jako dekoracja podczas apelu, zostały przekazane dzieciom, by zaniosły je do swoich domów dla uczczenia świąt majowych.