WARSZTATY Z PIERWSZEJ POMOCY

We wtorek 21 czerwca nasza społeczność szkolna spotkała się po raz kolejny z panią Marią Gajewską, nauczycielką Zespołu Szkół w Pawłosiowie, która przeprowadziła warsztaty profilaktyczne dotyczące bezpiecznych wakacji. Prowadząca zainicjowała spotkanie aktywizującą metodą burzy mózgów, która wyłoniła wiele odpowiedzi dotyczących przyczyn i rodzajów zagrożeń dla zdrowia i życia każdego dziecka, jakie mogą czyhać na nie jeśli będą nierozważne i lekkomyślne. Prowadząca pouczyła wszystkich co zrobić, do kogo zwrócić się o pomoc i jakich numerów alarmowych użyć, aby powiadomić dorosłych o niebezpieczeństwie. Dzieci miały też możliwość praktycznie przećwiczyć ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej. Zajęcia okazały się bardzo ciekawe, a uczestnicy zainteresowani tematem.

Niemałą niespodziankę sprawił dzieciom niespodziewany gość w osobie myszki Miki, która w imieniu włodarzy gminy zaprosiła wszystkich na uroczystość otwarcia Centrum Aktywności Lokalnej w Pawłosiowie z licznymi atrakcjami przewidzianymi dla wszystkich milusińskich, ale i nieco starszych mieszkańców gminy.

Na zakończenie spotkania wszyscy życzyli sobie udanych i bezpiecznych wakacji.