Narodowe Święto Niepodległości

W środę 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu jakim jest Święto Odzyskania Niepodległości. Cała społeczność szkolna uczestniczyła w apelu, podczas którego jako pierwsza głos zabrała pani kierownik, przedstawiając rys historyczny wydarzeń z 1918 roku. Następnie uczniowie odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego włączając się w ogólnopolską akcję „Szkoła do hymnu”.

Montaż słowno - muzyczny wprowadził nas w atmosferę ówczesnych wydarzeń oraz podkreślił symbolikę tego uroczystego dnia. Przez recytację i przepiękne śpiewy przedszkolaki i uczniowie klas 1 i 3 dostarczyli nam wielu wzruszeń i refleksji nad losami Polski, losami przepełnionymi miłością do Ojczyzny, walką o wolność i wiarą w zwycięstwo.

Na zakończenie pani kierownik podziękowała dzieciom i nauczycielom za przygotowanie uroczystego apelu oraz życzyła wszystkim pięknego, radosnego i rodzinnego świętowania w gronie najbliższych.

Po zakończonych uroczystościach uczniowie udali się pod pomnik upamiętniający pochodzące z Kidałowic Ofiary Zbrodni Katyńskiej.  Oddali hołd poległym i zapalili znicze.