Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 13 listopada odbyła się szkolna uroczystość upamiętniająca 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Obchody rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu, a uczniowie klasy trzeciej przygotowali na tę okazję montaż słowno-muzyczny przypominający wszystkim trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Zaśpiewaliśmy znane piosenki legionowe: „Pierwsza brygada”, „O mój rozmarynie”.

W akademii udział wzięły również dzieci z oddziałów przedszkolnych, które pięknie zarecytowały patriotyczne wiersze, zaśpiewały piosenkę o „Warszawskiej Syrence” i przypomniały wiersz „Kto ty jesteś?”. Zakończeniem części artystycznej było wspólne zaśpiewanie przez dzieci, nauczycieli i zaproszonych gości patriotycznej pieśni „Rota”.