DZIEŃ KAPELUSZA

14 marca uczniowie klasy I realizując krąg tematyczny „ Dbamy o zdrowie” zorganizowali  nietypowe święto - Dzień Kapelusza.

Zajęcia rozpoczęły się od wysłuchania opowiadania  Wojciecha Widłaka „Czapeczka zająca Trzaski” oraz wypowiedzi na temat konieczności dostosowania nakrycia głowy do sytuacji i warunków pogodowych.

W formie prezentacji przedstawiono uczniom różne nakrycia głowy współczesne i te które były noszone dawno temu. Zapoznano także uczniów z nakryciami głowy i ich nazwami występującymi w sporcie, religii, zawodach i różnych krajach. Wyjaśniono pojęcia modystka i  projektant mody. W trakcie zajęć na głowach  uczniów pojawiły się i te duże i te małe, bardziej wytworne i te mniej eleganckie, te odświętne i te codzienne nakrycia głowy. Co niektóre zostały wyjęte z szafy babci lub pożyczone od dziadka. Przez cały dzień dzieci  paradowały po szkole w swoich kapeluszach.  W klasie zapanował kolorowy zawrót głowy.  Dzień ten minął w bardzo  radosnej atmosferze.

Polskie przysłowie głosi: „Pod starym kapeluszem kryje się często dobra głowa”