PRZEMYŚL - KALWARIA PACŁAWSKA

W dniu 12 czerwca 2019 roku grupa 10 uczniów z klasy III wraz z rodzicami i opiekunami: p. Beatą Ziembą i ks. Sławomirem Hadamem udali się na pielgrzymkę do Przemyśla i Kalwarii Pacławskiej. Zwiedzanie zaczęło się od Przemyśla. Uczniowie zwiedzili przemyską Starówkę, począwszy od Placu Niepodległości i pomnika papieża Jana Pawła II, który się na nim znajduje. Następnie udali się na rynek, zwracając uwagę na kościół Oo. Franciszkanów, kamienice, fontannę, poznając historię tego miasta. Następnie przeszli do bazyliki archikatedralnej w Przemyślu, gdzie pomodlili się przed figurą Matki Bożej Jackowej, podziwiali piękno tej świątyni i zapoznali się z jej historią. Dzieci bardzo zaciekawiły krypty znajdujące się pod katedrą, w której znajdują się nagrobki biskupów, piękne relikwiarze i pozostałości po XII wiecznej rotundzie św. Mikołaja. Później uczestnicy wyjazdu udali się na wzgórze zamkowe, podziwiając piękno Zamku Kazimierzowskiego i park, przylegający do niego, z piękną panoramą całego miasta. W tym miejscu zakończyła się wędrówka po Przemyślu i wszyscy udali się w drogę do sanktuarium w Kalwarii Pacławskiej. Pierwszym punktem pobytu w sanktuarium była Msza Święta odprawiona w kaplicy cudownego wizerunku. Po Mszy Świętej była okazja zapoznania się z krótką historią obrazu i tego sanktuarium. Po obiedzie w Domu Pielgrzyma uczniowie udali się na wieżę widokową i mieli czas na osobiste zwiedzanie zakątków kalwaryjskich i na zakupienie pamiątek. W drodze powrotnej autokar zatrzymał się przy źródełku, gdzie każdy mógł zabrać ze sobą wodę z cudownego źródełka.