DZIEŃ PAPIESKI

Co roku pod koniec października obchodzony jest w naszej szkole Dzień Papieski. Upamiętniamy w ten sposób rocznicę wyboru na stolicę Piotrową polskiego Papieża, ale również ważne dla naszej lokalnej społeczności  wydarzenie jakie miało miejsce 26 października 1999 roku – nadanie Janowi Pawłowi II – tytułu Honorowego Obywatela Gminy Pawłosiów.

W piątek 28 października w  naszej szkole  odbyła się akademia upamiętniająca  XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”,  którą  przygotowali uczniowie klasy VI i VIII - członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

W scenerii rynku wadowickiego przypomnieli sylwetkę Papieża Polaka oraz  przesłania  jakie  pozostawił po Sobie nasz wielki Rodak. Prawie 30 lat temu papież Jan Paweł II w encyklice „Veritatis splendor” przypomniał o trzech wartościach – o Miłości, Wolności  i blasku Prawdy, który stał się hasłem tegorocznego XXII  Dnia Papieskiego. Właśnie  te wartości te stanowiły temat rozmowy  przedstawicieli  różnych zawodów, którzy spotkali się na wadowickim rynku.

Akademię  zakończyło  wspólne odśpiewanie ulubionej pieśni papieża Jana Pawła II – „Barki”.

W tym dniu nie zabrakło w  naszej szkole  ulubionych przez Jana Pawła II – kremówek. Można je było kupić u wolontariuszy  w zorganizowanej specjalnie na tę okazje  Kawiarence Papieskiej. Dochód ze sprzedaży kremówek został przekazany na zakup leku dla malutkiej Poli, która walczy z SMA. Dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom oraz pracownikom szkoły i Urzędu Gminy, którzy włączyli się w nasza akcję.