DZIEŃ PAPIESKI

W czwartek - 7 listopada br. w naszej szkole wraz z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy kolejny XIX już Dzień Papieski. Z tej okazji uczniowie klasy VIII, III i I zaprezentowali okolicznościowy program artystyczny pt. „Wstańcie, Chodźmy!”. Wprowadzeniem była scenka zaczerpnięta z tekstu Pisma Świętego przedstawiająca rozmowę Jezusa z apostołami i ustanowienie św. Piotra pierwszym papieżem. Następnie uczniowie w wierszach i piosenkach przypomnieli postać i nauczanie polskiego papieża. Całość dopełniała wymowna dekoracja sali oraz wystawa „Teczek serdecznej pamięci” uczniów klasy II.

W dalszej części uroczystości Pan Wójt oraz Pani Sekretarz Gminy Pawłosiów wręczyli uczniom klasy II legitymacje Kustosza Zbioru Pamiątek Papieskich, a uczniom klasy I Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie oraz Filialnej w Kidałowicach „Teczki serdecznej pamięci” zachęcając dzieci do gromadzenia w nich pamiątek pontyfikatu św. Jana Pawła II. Warto przy tej okazji przypomnieć, ze ogólnopolski projekt pod tym hasłem realizowany jest w naszej szkole od kilku już lat. Teczki te są rodzajem rodzinnego archiwum, które znajdują się w domach rodzinnych uczniów naszej miejscowości.

W tym szczególnym dniu nie zabrakło również papieskich kremówek sprzedawanych przez wolontariuszy, z których dochód przeznaczony został na pomoc dla Hospicjum im. Św. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Współczesna młodzież, dzieci nie znają osobiście sylwetki św. Papieża Polaka – tym bardziej cenne są wszelkie działania podejmowane w celu przybliżenia im Jego postaci i nauczania. O tym, że i tym razem, choć trochę się to udało, świadczą gromkie brawa wszystkich uczestników spotkania i wzruszenie osób, które pamiętają pontyfikat naszego Rodaka - św. Jana Pawła II.