Wycieczka do Janowa Lubelskiego

We wtorek 10 kwietnia trzecioklasiści ze Szkoły Filialnej udali się wraz z uczniami klasy 2 i 3 Szkoły podstawowej w Pawłosiowie do leśnego skarbca Janowa Lubelskiego. Wycieczka została zorganizowana dla uczniów i nauczycieli odbywających zajęcia programowania w klasach I-III szkoły podstawowej w środowisku SCRATCH w ramach realizowanego w naszej szkole projektu „Razem odkryjmy świat programowania – szkolenia dla nauczycieli z podregionu przemyskiego”. Przebywaliśmy w parku rekreacji Zoom Natury, który jest jednym z niewielu w Polsce centrów edukacji aktywnej z nowoczesnymi laboratoriami edukacyjnymi: „Laboratorium Wiedzy Zoom Natury”, „Laboratorium Runo Leśne”, „Laboratorium Awifauny i Troposfery” oraz „Laboratorium Recyklingu i Energii”. Uczniowie poprzez multimedialne ekrany i panele dotykowe prezentujące najciekawsze gatunki roślin i zwierząt, żywe skamieniałości oraz gry interaktywne mogli poznawać otaczający świat i rozbudzać swą ciekawość, głównie za pomocą aktywnego doświadczania i eksperymentowania. Oprócz nowoczesnej edukacji uczestnicy wyjazdu mogli aktywnie spędzić czas w parku rekreacji obejmującym siłownię zewnętrzną, ogród, przystań i park linowy oraz pospacerować podziwiając piękno przyrody.

Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wielu niezapomnianych wrażeń.