ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W czwartek 1 września 2022 r. odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2022 / 2023. Dzień rozpoczął się Mszą św., która została odprawiona w kościele pw. św. Piotra i Pawła w Pawłosiowie. Zgodnie z tradycją na zakończenie Ksiądz Proboszcz poświęcił plecaki i przybory szkolne pierwszoklasistom.

Następnie społeczność szkolna - dyrekcja, nauczyciele, rodzice oraz dzieci i młodzież spotkali się w sali gimnastycznej. W swoi przemówieniu Pani Dyrektor przywitała uczniów powracających z wakacji oraz tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli szkolne progi oraz życzyła wszystkim pomyślnego i pełnego sukcesów roku szkolnego.

Nie zabrakło krótkiego wspomnienia o przypadającej w tym dniu 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Dla uczczenia pamięci wszystkich, którzy oddali swe życie w obronie Ojczyzny delegacja uczniów zapaliła znicz pamięci na mogile rodziny Czerwonków.