Pomagamy Podkarpackiemu Hospicjum dla Dzieci

Mikołajki kojarzone są z prezentami, szczęściem i zabawą. To ważne i dające radość święto, którego  z niecierpliwością wyczekują również  podopieczni Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. W  ostatnim tygodniu listopada uczniowie naszej szkoły, rodzice i nauczyciele    zaangażowali się  w akcję „Mikołajki  tuż… tuż” organizując  zbiórkę darów dla pacjentów Hospicjum w Rzeszowie.

W ramach akcji zbierane były artykuły spożywcze, kosmetyki do pielęgnacji, pościel, ubrania, zabawki i słodycze. Udało się zebrać dość pokaźną ilość najpotrzebniejszych produktów. Akcję koordynowało SK Wolontariatu pod opieką nauczycieli: W. Krakowskiej, A. Krakowskiej i M. Wilk – Koreckiej, a w  pomoc włączyli się uczniowie klasy V i VI, którzy rozpropagowali akcję, zebrali, posortowali i zapakowali do transportu  wszystkie artykuły.

W tygodniu poprzedzającym święta  zostały one dostarczone do Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie.

Za pomoc w dostarczeniu zebranych darów serdecznie  dziękujemy P. Damianowi Koreckiemu, który kolejny już raz zorganizował transport.