DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września to Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które jest zarówno przyjemne jak i pożyteczne.

W tym dzisiejszym uczniowie klasy II przy współpracy z biblioteką szkolną uczcili to ważne święto. Przedstawiciele klasy VIII Kasia, Nicola i Dominik czytali swoim młodszym kolegom wybrane bajki Adama Mickiewicza. Była też okazja do wysłuchania ballad „Powrót taty” i  „Pani Twardowska” czytanych przez starszych uczniów przez szkolny radiowęzeł. Na podsumowanie dnia uczniowie klasy II odwiedzili kącik Adama Mickiewicza, aby uczcić Patrona Szkoły.

Mamy nadzieję, że akcja ta zachęci dzieci do czytania książek i częstszego odwiedzania biblioteki szkolnej.  Przy okazji tego dnia apelujemy  do rodziców bądź innych członków rodzin, aby codziennie czytali swoim dzieciom na głos książkę co najmniej przez 10 minut.