DZIEŃ CHORYCH NA EPILEPSJĘ

Patronem osób chorych jest św. Walenty. Jedna z wersji historii świętego mówi o uzdrowieniu przez niego syna rzymskiego filozofa Kratona chorego na epilepsję. W Polsce Dzień Chorych na Padaczkę jest obchodzony 14 lutego, natomiast Międzynarodowy Dzień Chorych na Epilepsję obchodzony jest corocznie w drugi poniedziałek lutego. Jest to okazja do edukacji na temat tej choroby, czym jest, jak ją leczyć oraz jak pomagać osobom na nią cierpiącym.

Realizując kolejne działanie związane z OGÓLNOPOLSKIM PROJEKTEM EDUKACYJNO - SPOŁECZNYM "KAŻDY INNY - WSZYSCY RÓWNI" do podniesienia świadomości społecznej na temat tego schorzenia została zaproszona cała społeczność Szkoły Podstawowej w Pawłosiowie. Dnia 10 lutego odbyły się dwa spotkania warsztatowe. Pierwszymi odbiorcami były dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I-III. W drugiej godzinie warsztatów wzięli udział uczniowie klas IV-VIII. Podczas przeprowadzonych spotkań pod czujnym okiem wychowawczyni Pani Marii Gajewskiej, uczennice klasy szóstej przedstawiły wcześniej opracowaną prezentację. Odbył się również pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Chętne dzieci oraz uczniowie mieli możliwość przećwiczenia jak należy prawidłowo tego dokonać. Ponadto młodsze dzieci wysłuchały bajki bez barier pt. "Skarb" przeczytanej przez Panią Agnieszkę Krakowską. Spotkanie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Dodatkowo na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka tematyczna.