KIM JEST DZIENNIKARZ?

Kim jest dziennikarz? Po co mu znajomość języka polskiego? Takie pytania zadawały sobie przedszkolaki, podczas obchodów dnia języka polskiego. 30 maja 2019 r. grupę 05 odwiedził absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu.  Po krótkim przywitaniu i przedstawieniu się zostały zorganizowane i przeprowadzone zajęcia dotyczące języka polskiego. Najpierw odbyła się burza mózgów, czym on właściwie jest. Później dzieci miały okazję wysłuchać bajki „Kubuś Puchatek. Porwanie Krzysia” czytanej przez naszego gościa Kacpra Szewczyka. Następnie przedszkolaki stworzyły piękną księgę postaci. Można ją obejrzeć w naszej Sali.  Kolejnym zadaniem było odczytanie i dopasowanie opisów do postaci i odnalezienie ich w książce.

Po tych wszystkich trudnych zadaniach, nasz gość opowiedział dzieciom na czym polega praca dziennikarza, jakie są rodzaje dziennikarstwa i po co właściwie trzeba ładnie, wyraźnie mówić. Jako że u pięciolatków mowa się jeszcze kształtuje, Kacper zaproponował dzieciom łamańce językowe. Ileż było przy tym śmiechu i zabawy, ten wie, kto słyszał. Niektóre zdania szczególnie przypadły naszym małym uczniom i starali się je powtarzać nawet po zakończeniu zajęć.

iespodziewanie na koniec zajęć, dzieci za swój trud i pracę zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami. Dziękujemy naszemu gościowi za odwiedziny i zapraszamy ponownie!