SZKOLNY DZIEŃ PAPIESKI

Słowa „Nie lękajcie się!” były hasłem XXI Dnia Papieskiego, który 10 października 2021 r. obchodzono w całej Polsce. Dla społeczności szkolnej w Pawłosiowie  to szczególne święto od wielu już lat obchodzone jest pod koniec października. Ważne znaczenie ma data 26 października 1999 roku. W tym dniu Jan Paweł II uchwałą władz samorządowych został Honorowym Obywatelem naszej gminy.

W związku z obowiązującymi obostrzeniami sanitarnymi nie mogliśmy hucznie świętować tego wydarzenia.

Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu zadbali o to, aby ta ważna w naszej szkole rocznica  nie przeszła bez echa. Z tej okazji  wraz z najmłodszymi uczniami naszej szkoły – oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i trzeciej przygotowali  program artystyczny poświęcony  dwóm wielkim  Polakom - św. Janowi Pawłowi  II oraz bł. Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu, którego beatyfikacja odbyła się we wrześniu br. Przypomnieli nie tylko nauczanie Papieża Polaka, ale również rolę jako odegrał Prymas Tysiąclecia w  jego życiu i powołaniu. Na zakończenie wszyscy zaśpiewali ulubioną przez Papieża „Barkę”.

Program został nagrany zaprezentowany całej społeczności szkolnej – uczniom i rodzicom.

W  ten sposób dziękowaliśmy  za naszych wielkich Rodaków,  za ich życie, powołanie i nauczanie, za to, że byli są i nadal jest z nami.