Zespół Szkół w Pawłosiowie

Dzień Papieski

16 października w roku 100-lecia urodzin naszego wielkiego rodaka Karola Wojtyły obchodziliśmy kolejny Dzień Papieski. Dzieci z oddziału przedszkolnego świętowały go uroczyście. Na program Dnia Papieskiego złożyły się: film pt. "Jan Paweł II – historia papieża Polaka", ekspozycja pamiątek papieskich (znaczki, monety, karty pocztowe i telefoniczne itp.), wystawa książek i albumów dla dzieci o św. Janie Pawle II, wykonanie portretów Wielkiego Polaka oraz flag papieskich, wspólne słuchanie i śpiewanie piosenek o papieżu i dla papieża oraz złożenie hołdu św. Janowi Pawłowi II poprzez zapalenie zniczy przy pomniku papieskim. Ze względu na pandemię i obostrzenia sanitarne niestety zabrakło w tym roku „kremówek papieskich”. 

Należy przyznać, że dzieci z zaciekawieniem oglądały eksponaty i publikacje związane z pontyfikatem polskiego papieża, szukały ciekawych zdjęć, zadawały wiele pytań. Z dużym zaangażowaniem wykonywały również prace plastyczne związane z tematem oraz chętnie je prezentowały. 

Cieszy fakt, że rośnie pokolenie, które chociaż nie pamięta pontyfikatu Jana Pawła II, chce go poznać i się od Niego uczyć.


Projekty

Każdy inny

- wszyscy równi

Z kulturą

mi do twarzy

Emp@tyczna klasa


Certyfikaty

Bądźmy poszukiwaczami AUTORYTETU

Świetlica szkolna – przestrzenią dla edukacji, rozwoju i zabawy

Szkoła Dobrego Wychowania

Krajowy certyfikat Szkoły Promojącej Zdrowie

Zaczytana szkoła

Chrońmy dzieci


Polecane strony