DZIEŃ PAPIESKI

30 października br. w naszej szkole wraz z zaproszonymi gośćmi świętowaliśmy  kolejny XVII już Dzień Papieski. Zaprezentowany został okolicznościowy program artystyczny pt. „Totus Tuus”. Uczniowie przedstawili drogę papieża Polaka - od rodzinnych Wadowic aż po jej kres - prezentując fragmenty jego wspomnień, myśli i poezji oraz utwory polskich wieszczów. Nawiązując do  100-lecia objawień w Fatimie i 300-lecia koronacji Matki Bożej Jasnogórskiej przypomnieli, że Maryja w życiu polskiego Papieża zajmowała szczególne miejsce. Prowadziła Karola Wojtyłę od dzieciństwa, poprzez doświadczenia wojenne, trudny okres posługi kapłańskiej, biskupiej i papieskiej - aż do końca. Program ubogacony był tematyczną prezentacja multimedialną. Całość uzupełniała scenografia nawiązująca do tematu TOTUS TUUS.

Następnie św. Jana Pawła II uczcili uczniowie klas I – III  wykonując  taniec  lednicki „Ojcze prowadź mnie”, który został przygotowany podczas zajęć realizowanego w szkole projektu „W grupie siła”. Program artystyczny zwieńczył koncert pieśni religijnych i patriotycznych w wykonaniu dzieci i młodzieży, który zakończył się wspólnym odśpiewaniem „Barki”.

Ważnym elementem uroczystości było wręczenie przez Wójta oraz Sekretarz Gminy Pawłosiów uczniom klasy I „Teczek serdecznej pamięci.” Warto przy tej okazji przypomnieć, że ogólnopolski projekt pod tym hasłem realizowany jest w naszej szkole od pięciu lat. Polega na gromadzeniu przez dzieci w   specjalnych teczkach pamiątek pontyfikatu św. Jana Pawła II. Teczki te są rodzajem rodzinnego archiwum, które znajdują się w domach naszej miejscowości. W tym szczególnym dniu nie mogło zabraknąć również papieskich kremówek.