ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

Wiosna jest jedną z czterech pór roku występujących na Ziemi. Pierwsze oznaki wiosny to kwiaty wyłaniające się spod śniegu oraz cieplejsze promienie słońca, które sprawiają, że rośliny budzą się z zimowego letargu, a ptaki wracają do nas z ciepłych krajów.  Jest to więc niezwykła pora roku. Przyroda zaczyna żyć na nowo.

W tym też pięknym czasie  bo 22 kwietnia swoje święto obchodzi nasza Ziemia.

Dzień Ziemi, znany jest  również jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi.  Tegorocznym motywem przewodnim było hasło „Działanie na rzecz klimatu”.  W ramach obchodów tego święta uczniowie klasy II, na zajęciach z edukacji przyrodniczej i społecznej zgłębiali wiedzę na temat swojej planety oraz zagrożeń jakie niesie nieświadoma działalność człowieka.  Oglądając filmy edukacyjne i prowadząc dyskusje dzieci uświadomiły sobie jak ważne są nasze działania dla dobra planety. Spisane przez nich propozycje działań, mają przyczynić się do większej ochrony Ziemi, poprzez promowanie postaw proekologicznych w  uczniach, nauczycielach i ich rodzinach. Podczas zajęć powstały  hasła promujące działania na rzecz środowiska do których uczniowie wykonali plakaty, a  podczas zajęć technicznych małe zwierzątka żyjące na łąkach, których życie jest zagrożone, w wyniku  nieodpowiedzialnego wypalania traw.

Prace naszych uczniów przedstawiamy poniżej.

Ziemia jest naszym wspólnym dobrem. Dlatego wszyscy powinniśmy się o nią troszczyć.

Ty także możesz dużo zrobić dobrego dla środowiska, w którym żyjesz!

Strony internetowe wykorzystane podczas zajęć:

EduKredka – DZIEŃ ZIEMI / Film edukacyjny #12 - Bing video

Drużyna Wróżki Odpadusi „Akcja segregacja” cz 3 - YouTube