Dzień zdrowia

Spotkanie z panią Pauliną Wywłoka

22 listopada do przedszkolaków przybył niezwykły gość i choć dzieci na początku były nieśmiałe i troszkę nieufne, to wspaniałe podejście do tematu rozkręciło naszych małych podopiecznych. Gościem który zawitał w progi przedszkola była pani Paulina Wywłoka. Przeprowadziła ona bardzo ciekawą pogadankę na temat zdrowego żywienia oraz jego znaczenia dla zdrowia ludzi. Dzieci miały okazję wykazać się znajomością owoców i warzyw, a także wymienić te, które im najbardziej smakują.

Drugim etapem spotkania były ćwiczenia prowadzone przez naszego gościa. Dzieci dowiedziały się jak ważna jest rozgrzewka i jak wyglądają prawdziwe ćwiczenia niezbędne przed bigami. Bo bieganiem właśnie zajmuje się pani Paulina- reprezentantka Polski w biegach,  wielokrotna mistrzyni, uczestniczka maratonów i ultra maratonów w Polsce i na świecie.  Na Sali gimnastycznej po owej rozgrzewce odbyły się zawody w dwóch kategoriach wiekowych: przedszkolaki młodsze oraz pięciolatki. Najlepszymi zawodnikami z maluchów okazali się Maja oraz Oskar, wśród pięciolatków: Milenka i Karol. Nasz gość przygotował nawet nagrody dla zwycięzców J w niektórych oczkach pojawiły się łezki zawodu, ale to dobra motywacja do trenowania i wystartowania w zawodach latem, kiedy to ponownie zaprosimy naszą mistrzynię (już się zgodziła).

Po powrocie do Sali i opanowaniu emocji przyszedł czas na kolejne niezwykłe przygody, mianowicie dzieci mogły wziąć do ręki i pooglądać a nawet przymierzyć zdobyte przez p. Paulinę medale oraz puchary. Niektóre okazały się niezwykle ciężkie ale wszystkie dzieciom zaimponowały. Na zakończenie nasi najmłodsi uczniowie stwierdzili, że też kiedyś chcieliby takie cuda wygrać.

Zajęcia zakończyło oczywiście pamiątkowe zdjęcie z gościem i wychowawcami. Dzieci w świetnych humorach rozeszły się do swoich sal. I pamiętajmy : „Nie masz nastroju na trening? Zmień nastrój!”