DZIEŃ KROPKI

24 września w oddziale przedszkolnym obchodzone był international Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto swój początek zawdzięcza książce Petera H. Reynoldsa, pt. „The Dot”. Poznajemy w niej historię Vashti - dziewczynki, która nie wierzyła w swoje możliwości plastyczne, ale dzięki malutkiej kropce i nauczycielce plastyki uwierzyła w siebie.

Dzień Kropki to święto inności, kreatywności i rozwijania ukrytego potencjału, bo przecież każdy ma talent, tylko nie zawsze umiemy go odkryć, czasem potrzebujemy kogoś kto ten talent w nas zauważy.

W tym dniu przedszkolaki miały okazję pooglądania bajki animowanej o głównej bohaterce. Po projekcji nastąpiła rozmowa i dyskusja na temat talentów, które posiadają dzieci. Nasi podopieczni wyszukiwali kół i kul w Sali przedszkolnej, wycinali kolorowe koła, układali „kółkowe obrazki” oraz wykonali pracę plastyczną „Kropka bez kropki w kropki”.

Obowiązkowym elementem tego dnia był oczywiście strój z elementami kół, kropek, ciapek. Zgodnie z założeniami tego dnia rodzice (nawet pomimo braków takiego stroju w garderobie dzieci) podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Na koszulkach pojawiły się m. in. koła namalowane flamastrami czy naszyte z papieru kolorowego.

Na zakończenie nie mogło zbraknąć pamiątkowych zdjęć, oczywiście z przygotowanych wcześniej kolorowych okręgów. Dodatkowo na buziach dzieci pojawiły się śliczne kolorowe piegi, które nie każdy otrzymał w genach.