Przyszły zawód w naszych rękach

14 grudnia 2017 roku w Zespole Szkół w Pawłosiowie odbyły się zajęcia z doradztwa zawodowego dla uczniów klasy III gimnazjum poprowadzone przez przedstawiciela Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Jarosławiu.

W ramach poradnictwa zawodowego pracownicy poradni prowadzą zajęcia grupowe i indywidualne. Zajęcia grupowe prowadzone są w szkołach, natomiast zajęcia indywidualne odbywają się na terenie poradni. Nasi uczniowie mięli możliwość lepiej poznać swoje mocne strony i predyspozycje do wykonywanego zawodu w przyszłości. Część grupy uczniów utwierdziła się w wyborze drogi rozwoju zawodowego, a niektórzy muszą się jeszcze zastanowić nas swoją przyszłością.

Bardzo ważne jest wcześniejsze uświadomienie ucznia, a tym bardziej rodzica o tym, że warto w odpowiednim czasie wspólnie przeanalizować przyszłe możliwości rozwoju i ścieżki kariery obecnego gimnazjalisty.