AKCJA "DLA NATALKI"

Rada Rodziców we współpracy z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Pawłosiowie zorganizowała i przeprowadziła tuż przed Świętami Wielkanocnymi akcję charytatywną „Dla Natalki”, celem której była pomoc finansowa w leczeniu koleżanki naszych dzieci. Dzięki uprzejmości księdza Proboszcza możliwe było jej zrealizowanie w naszym Kościele Parafialnym. Akcja ta odbyła się w dwóch fazach:

7 kwietnia zorganizowaliśmy sprzedaż palm i stroików wielkanocnych. 76 sztuk palm zostało wykonanych przez panią Martę Mikrut we współpracy z uczniami. Materiały potrzebne do ich wykonania pozyskaliśmy częściowo od rodziców, a suche zboża oraz kwiaty ufundował właściciel gospodarstwa agroturystycznego z Małopolski, za co jesteśmy mu bardzo wdzięczni. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu rodziców mogliśmy oprócz palm oferować przepiękne stroiki wielkanocne wykonane własnoręcznie przez panie: Małgorzatę Piątek i Monikę Wysocką. Dziękujemy również pani Ewie Kucel za podarowanie ozdób szydełkowych. Swoją cegiełkę w postaci ofiarowanych palm konkursowych dołożyły również panie: Jolanta Pelc i Wioletta Krakowska. Wszystkim  serdecznie dziękujemy.

14 kwietnia odbył się z kolei kiermasz ciast. Dzięki zaangażowaniu rodziców i upieczeniu pysznych ciast mogliśmy przygotować około 120 szyszek z różnymi wypiekami. Bardzo dziękujemy za pomoc wszystkim zaangażowanym w przedsięwzięcie.

Ze sprzedaży palm, stroików, ciast oraz dobrowolnych datków od osób o wielkich sercach udało nam się zgromadzić sumę 5474,00 zł, którą w całości przekazałyśmy rodzicom Natalii.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli włączyć się do akcji i dołożyć swój wkład w tak szczytny cel. Oznacza to, że potrafimy się jednoczyć i pomagać innym w trudnych chwilach.

W imieniu Rady Rodziców Zespołu Szkół w Pawłosiowie

Elżbieta Wielgos - Rachwał