DZIEŃ CZEKOLADY

21 maja grupa 05 obchodziła dzień czekolady. Dzieci od samego rana nie mogły doczekać się słodkiej zabawy. Zajęcia rozpoczęło opowiadanie o Królu Batoniku Wielkim oraz jego rodzinie: żonie Bombonierce i córce królewnie Pralince. Wróżka Zdrowie pojawiające się  na końcu przyniosła dzieciom nie lada zadania. Najpierw musiały odpowiedzieć na szereg pytań, wymienić jak największą liczbę słodkości, znaleźć rymy ,do podanych wyrazów związanych ze słodkościami oraz rozwiązywanie zadań matematycznych.

Kolejny punkt słodkiego dnia to oglądanie filmów przedstawiających proces powstawania czekolady od ziarna do tabliczki. Następnie Zadaniem dzieci było sklasyfikowanie i podzielenie czekolad ze względu na rodzaje oraz opis ich cech: koloru, smaku, koloru. Po takiej ilości wysiłku umysłowego nie mogło zabraknąć improwizacji ruchowych do piosenki Gummy Bear „Czekolada” oraz układu tanecznego „Chocolate”.

Po tańcach i spożytkowaniu energii trzeba było podnieść poziom słodkości i nastąpiła degustacja czekolad: gorzkiej, mlecznej, orzechowej, bakaliowej, karmelowej oraz truskawkowej. Wybór najsmaczniejszej był bardzo trudny i zdania zostały podzielone, jednak faworyci to truskawkowa i mleczna.

Po tym słodkim akcencie nastąpiła pogadanka o wpływie słodyczy na zdrowie ludzi. Dzieci doszły do wniosku, że powodują one wiele chorób oraz ból zębów, czego chcą uniknąć.

Szkoda że dzień czekolady  odbywa się tylko raz w roku…